|
#120KM775056
KMC KM67722926235 22X9.5 Km677 D2 Series 5X115/5.5 BP, 6.63 BS
- KM677 D2 Series
- Available in Chrome and Gloss Black
- Made from Cast Aluminum
$454.00
/each
Factory Shipped
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Universal Fit, 22 Inch Wheel Diameter, 9.5" Width
- KM677 D2 Series
- Available in Chrome and Gloss Black
- Made from Cast Aluminum
Key Specs
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Width | 9.5" |
| Wheel Bolt Pattern (in.) | Metric Pattern Only |
| Wheel Bolt Pattern (mm) | 5x115 mm | 5x139.7 mm |
| Wheel Backspace | 6.63" |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyKMC KM67722926235 Details
KMC KM67722926235 Details
Inject some style into your everyday routine with KMC Wheels. They feature cutting-edge designs that are tastefully executed, without being obnoxious, making them a perfect match for your car, truck or SUV. Available in modern diameters ranging from 15" to 26" in popular metric and standard bolt patterns, you'll be sure to find a refreshing new look for your vehicle. Plus, with a variety of finishes available in each design, KMC Wheels are sure to set your ride apart from everything else on the road.
- KM677 D2 Series
- Available in Chrome and Gloss Black
- Made from Cast Aluminum
KMC KM67722926235 Specifications
KMC KM67722926235 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | KM67722926235 |
| Brand | KMC |
| Wheel Diameter | 22 Inch |
| Width | 9.5" |
| Wheel Bolt Pattern (in.) | Metric Pattern Only |
| Wheel Bolt Pattern (mm) | 5x115 mm | 5x139.7 mm |
| Wheel Backspace | 6.63" |
| Wheel Material Type | Cast Aluminum |
| Wheel Offset | 35 mm |
| Wheel Backspace Range | 6.500" - 6.999" |
| Finish | Chrome |
| Color | Chrome |
| Beadlock Included | No |
| Material Type | Cast Aluminum |
| GENERAL | |
| Beadlock Functional | No |
| DOT-Approved | Yes |
| Center Bore Diameter | 77.8" |
| Weight | 36.99 lbs. |
| Load Capacity | 2200 lbs. |
| Sold in Quantity | Each |
| Valve Stem Included | No |
| GTIN Code | 843962098285 |
| Lug Nut Seat Style | 60 Degree Conical |
| Center Cap Included | Yes |
| Lug Nuts Included | No |
