Rebate
Rebate
|
#4471208204
JBA 12-08204 Rolled SS Chrome Plated Exhaust Tip
2-1/2" / 3-1/2" (Double Wall)2-1/2" / 3-1/2" (Rolled)2-1/2" / 3"2" / 4"4" / 4-1/2"
$47.41
/each
Factory Shipped
$52.68
Save $5.27
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Universal Fit, 3" Inlet Diameter, 9.00" Overall Length
Rebates Available
See rebate detailsKey Specs
| MFG. Part # | 12-08204 |
| Brand | JBA Headers |
| Exhaust Tubing Diameter | 3 Inch |
| Material Type | Stainless Steel |
| Finish | Chrome |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyJBA Headers 12-08204 Details
JBA Headers 12-08204 Details
JBA Weld-on chromed exhaust tips
- Fits 3" pipe
- High quality rolled tip
- 304 Stainless Steel Contruction
- High luster chrome polished finish
- Features the JBA Performance logo
- JBA Performance Exhaust 12-08204 3 x 3.5 x 9 Rolled Stainless Steel Chrome Plated Exhaust Tip
- JBA Performance Exhaust 12-08204 3 x 3.5 x 9 Rolled Stainless Steel Chrome Plated Exhaust Tip
Rebates
Aeromotive 10% Off All Parts Memorial Day Sale 26
Aeromotive/Pertronix 10% Off All Parts Memorial Day Sale 2026 running from May 18, 2026, through June 1, 2026. For a limited time, customers can save 10% off on all Aeromotive/Pertronix parts, making it the perfect opportunity to upgrade your vehicle with high-quality components. Sale prices apply to purchases made during the sale period only.
JBA Headers 12-08204 Specifications
JBA Headers 12-08204 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 12-08204 |
| Brand | JBA Headers |
| Exhaust Tubing Diameter | 3 Inch |
| Material Type | Stainless Steel |
| Finish | Chrome |
| GENERAL | |
| Inlet Diameter | 3" |
| Overall Length | 9.00" |
| Outlet Size | 3.50" |
| Tip Installation | Clamp-on |
| GTIN Code | 694342524487 |
| Sold in Quantity | Each |

