Rebate
Rebate
|
#42519120
Holley 19-120 EFI Fuel Tank, 1968-69 Cutlass/Skylark, Coated Steel
$808.95
/each
Factory Shipped
$899.95
Save $91.00
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
68-69 Oldsmobile Cutlass, EFI Fuel System Type, Steel
Rebates Available
See rebate detailsKey Specs
| MFG. Part # | 19-120 |
| Fuel Tank Style | EFI Conversion |
| Fuel System Type | EFI |
| Capacity | 20 gallons |
| Material Type | Steel |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyHolley 19-120 Details
Holley 19-120 Details
Holley and Sniper can help you to complete your EFI swap with their new EFI Conversion Fuel Tanks. Each tank is a direct fit for your application-no modifications necessary. The kit includes the tank, a 255 lph fuel pump, internal baffling, a fuel level sender, and the filler neck. The tank is powder coated for corrosion resistance and great looks. These tank kits are a complete solution for your EFI project!
- Tanks are coated galvanized steel then powder coated silver for total corrosion protection
- 255 lph fuel pump with hanger assembly gives you the fuel you need with in-tank quietness
- Sender has ¼” NPT Supply and Return line ports for easy fuel line connection and a barbed vent fitting
- Fuel level sender included with the correct Ohm range for your factory gauges
- Fuel pump and sender are recessed in the tank to provide an easy installation with no modification to your car
- EFI style tank baffling includes a large 4.3 liter internal fuel tray to prevent fuel pump starvation
- Fits and looks like an OE tank when installed
- Fits 1968-69 Cutlass/Skylark
- Complete bolt in solution for your EFI conversion
- Coated steel construction
Rebates
Holley Fuel Up Spring Savings Event 2026

Save 10% instantly on select products across the Holley family of performance brands during the annual Holley Fuel Up Spring Savings Event 2026. Instant rebate period runs from March 30, 2026 through April 19, 2026.
CARB Warning
For race/ off road use or for use on pre-1966 vehicles.
CARB Warning
For race/ off road use or for use on pre-1966 vehicles.
Holley 19-120 Specifications
Holley 19-120 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 19-120 |
| Brand | Holley |
| Fuel Tank Style | EFI Conversion |
| Fuel System Type | EFI |
| Capacity | 20 gallons |
| Material Type | Steel |
| Finish | Powder Coated |
| Color | Silver |
| Sending Unit Included | Yes |
| Fuel Pump Included | Yes |
| Tank Straps Included | No |
| Overall Length | 39.25" |
| Overall Width | 24.5" |
| Overall Height | 7.75" |
| Hardware Included | Yes |
| Fuel Capacity Range | 20.00-24.99 Gallons |
| GENERAL | |
| Sold in Quantity | Kit |
| GTIN Code | 090127740873 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Filler Neck Included | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Fitment
Fitment
1968-1969 Oldsmobile Cutlass

