Rebate
Rebate
|
#42512135
Holley 12-135 In-Tank Retrofit Fuel Module, 525 LPH, Returnless
$788.95
/each
Factory Shipped
$876.95
Save $88.00
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Universal Fit, In Tank Electric Fuel Pump Type
Rebates Available
See rebate detailsKey Specs
| MFG. Part # | 12-135 |
| Electric Fuel Pump Type | In Tank |
| Free Flow Rate | 139 GPH / 525 LPH |
| Maximum Pressure | 60 psi |
| Voltage | 12 volts |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyHolley 12-135 Details
Holley 12-135 Details
The Holley In-tank RetroFit Fuel Modules are now available with a 525 LPH Pump. Convert your factory tank or fuel cell to an in-tank EFI fuel system quickly and easily! And- add the benefits of a Holley Hydramat in the process! The conversion is easily accomplished with basic tools and requires no welding or fabrication. The billet aluminum module design includes a billet pump hanger bracket to control pump vibration while also providing a low profile design to fit where space is at a premium. Holley's innovative clamping system and integrated fuel pump makes it easy. Supports up to 1200 EFI or 1450 Carb HP (@ 60 PSI at 13.5 Volts / 16.9 AMP Draw) Of course there are many variables, estimates are based on gasoline. Individual systems will vary based on fuel system design, regulator type, fuel cell location, etc...
Features:
- Retrofit Fuel Module 525 LPH-Returnless Style
- Compatible for returnless style systems - no return to tank fuel line application
- Installs in any fuel tank from 7.5" to 12" deep to fit a wide variety of applications
- The low profile design is only 1.275" thick above the tank mounting surface for added clearance when needed
- The innovative clamping system allows you to locate the module anywhere in the tank beside your existing sending unit
- The clamping system allows you to rotate the unit 360 degrees for easier clocking of the plumbing and wiring locations under your ride
- Includes innovative Holley Hydramat to ensure consistent fuel supply. The 3" x 15" HydraMat mounting flange has 6 clocking pin locations to allow for 360 degree adjustment to clear sending unit levels or any tank floor restrictions that you might encoun
- Black anodized aluminum construction for corrosion resistance and long lasting good looks
- ¼" NPT ports for a wide variety of plumbing options
- Optional roll over valve available
Charts
Instruction Sheet (PDF)
Rebates
Holley Fuel Up Spring Savings Event 2026

Save 10% instantly on select products across the Holley family of performance brands during the annual Holley Fuel Up Spring Savings Event 2026. Instant rebate period runs from March 30, 2026 through April 19, 2026.
Guides & Documents
Holley 12-135 Specifications
Holley 12-135 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 12-135 |
| Brand | Holley |
| Electric Fuel Pump Type | In Tank |
| Free Flow Rate | 139 GPH / 525 LPH |
| Maximum Pressure | 60 psi |
| Voltage | 12 volts |
| GENERAL | |
| Inline | No |
| Fuel System Type | EFI | Carb |
| Fuel Type | Gasoline | E85 |
| Electric Fuel Pump Outlet Fitting(s) | 1/4" NPT Female |
| Horsepower Rating (Naturally Aspirated) | 1450 HP |
| Material Type | Billet Aluminum |
| Fuel Pressure Regulator Included | No |
| Sending Unit Included | No |
| Fuel Filter Included | No |
| Fuel Line Included | No |
| Clamps Included | Yes |
| Application | Returnless-style system |
| Overall Diameter | 4.8" |
| Sold in Quantity | Each |
| GTIN Code | 090127069929 |

