|
#319C72LGBV
Vision Wheel C72LGB-V 521 Wheel Center Cap, Long, Gloss Black
- Discontinued
- Item is new and in unused condition. This product will no longer be stocked by Speedway Motors
$16.99
/each
Factory Shipped
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Product Summary
Universal Fit, 2.75" Inside Diameter, 3.25" Depth
- Discontinued
- Item is new and in unused condition. This product will no longer be stocked by Speedway Motors
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyVision Wheel C72LGB-V Details
Vision Wheel C72LGB-V Details
Inspired by the iconic styles of the past - built with modern materials and technologies; Vision's American Muscle wheels blur the lines between eye-catching, retro designs and modern shapes and sizes to create the best looking performance wheels for your favorite hot rod project. Available in a multitude of styles, finishes, and sizes - Vision's American Muscle line has something for any of your needs - from the classic 50's and 60's cars to todays modern muscle platforms - Vision Wheels will set you apart from the rest of the pack!
Vision Wheel C72LGB-V Specifications
Vision Wheel C72LGB-V Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | C72LGB-V |
| Brand | Vision Wheel |
| Garage Sale Type | Discontinued |
| GENERAL | |
| Sold in Quantity | Each |
| Inside Diameter | 2.75" |
| Flange Diameter | 3.125" |
| Depth | 3.25" |
| Material Type | Plastic |
| Finish | Black |
| Hardware Included | No |
Ratings & Reviews
5
1 Review
Ratings & Reviews
5
1 Review
5
1 reviews
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Filter by Ratings
Great product, fixed my problem exactly!
5.0
2 years ago
Picky
NW, Iowa
Verified
Needed these to clear the dust cover on my 1995 chevrolet pickup 2wd. They worked perfectly. The ones that came with the vision wheel were fine on the rear if the truck, and to short for the front. The seller if the wheels (not speedway)didn't specify that when they sold them to me. But Speedway came in to solve the problem!
Would Recommend
Showing 1 of 1 reviews
