|
#926372405
OER CX1652 1969-72 GM Truck Front Fender Molding, Right Hand
- Reproduction of the original eybrow molding for use with the 69-72 GMC Models
- Manufactured in stamped aluminum
- Anodized to a polished bright shine
$94.99
/each
Factory Shipped
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Share
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
69-72 GMC, 16.00" Overall Length, 2.00" Overall Width
- Reproduction of the original eybrow molding for use with the 69-72 GMC Models
- Manufactured in stamped aluminum
- Anodized to a polished bright shine
- Includes installation hardware
- Replaces GM Part# 3985068
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyOER CX1652 Details
OER CX1652 Details
1969-72 GMC Truck Front Fender Molding, Right Hand
- Reproduction of the original eybrow molding for use with the 69-72 GMC Models
- Manufactured in stamped aluminum
- Anodized to a polished bright shine
- Includes installation hardware
- Replaces GM Part# 3985068
OER CX1652 Specifications
OER CX1652 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | CX1652 |
| Brand | OER |
| Material Type | Aluminum |
| Finish | Polished |
| GENERAL | |
| Position | Front Passenger Side |
| Overall Length | 16.00" |
| Overall Width | 2.00" |
| Overall Height | 6.00" |
| Hardware Included | Yes |
| Color | Polished |
| Sold in Quantity | Each |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Fitment
Fitment
1969-1972 GMC C15/C1500 Pickup
1969-1972 GMC C15/C1500 Suburban
1969-1972 GMC C25/C2500 Pickup
1969-1972 GMC C25/C2500 Suburban
1969-1972 GMC C35/C3500 Pickup
1970-1972 GMC Jimmy
1969-1972 GMC K15/K1500 Pickup
1969-1972 GMC K15/K1500 Suburban
1969-1972 GMC K25/K2500 Pickup
1969-1972 GMC K25/K2500 Suburban
1969-1972 GMC K35/K3500 Pickup
