|
#2764412601
New Vintage USA 44126-01 Aviator Series 2 1/16" Oil Press Black
$120.99
/each
Factory Shipped
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Key Specs
| MFG. Part # | 44126-01 |
| Brand | New Vintage USA |
| Gauge Diameter | 2-1/16" |
| Gauge Style | Electric |
| Gauge Range | 0-100 psi |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyNew Vintage USA 44126-01 Details
New Vintage USA 44126-01 Details
For all technical/repair/warranty product questions or needs, please contact New Vintage directly. For all other inquiries regarding shipping and delivery information, please contact the Speedway Motors Customer Experience Center.
For all technical/repair/warranty product questions or needs, please contact New Vintage directly. For all other inquiries regarding shipping and delivery information, please contact the Speedway Motors Customer Experience Center.
Charts
Guides & Documents
New Vintage USA 44126-01 Specifications
New Vintage USA 44126-01 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 44126-01 |
| Brand | New Vintage USA |
| Gauge Diameter | 2-1/16" |
| Gauge Style | Electric |
| Gauge Range | 0-100 psi |
| GENERAL | |
| Gauge Series | Analog |
| Sending Unit Included | Yes |
| Gauge Face Color | Black |
| Lettering Color | White |
| Needle Color | Red |
| Bezel Finish | Black |
| Includes Wire Harness | No |
| Includes Mounting Bracket(s) | Yes |
| GTIN Code | 689860955844 |
| Lens Style | Flat |
| Bezel Included | Yes |

