-11%
-11%
|
#5509648
Mr Gasket 9648 Shifter Boot, Small, 3-1/2 in x 4-1/2 Inch
$37.75
/each
In Stock
$42.47
Save $4.72
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyMr Gasket 9648 Details
Mr Gasket 9648 Details
This is a high quality rubber boot that will make your shifter installation look great, this will help keep the dirt and noise out of your hot rod. This boot is made of soft black rubber, for good looks and will still let that shifter work good, once your boot gets old, stiff, and the shifting just isn't quite as smooth as it used to be, replace it with a new one and feel the difference.
Small shifter boot includes trim ring and mounting screws.
- Black Rubber Boot
- Chrome Plated Steel Ring
- Comes With Screws
- Boot dimensions: 3.5" x 4.5"
- Trim ring dimensions: 5.25" x 6.38"
- Fits Most Applications
Mr Gasket 9648 Specifications
Mr Gasket 9648 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 9648 |
| Brand | Mr Gasket |
| GENERAL | |
| Overall Length | 6.38" |
| Overall Width | 5.25" |
| Base Length | 3.5" |
| Base Width | 2.5" |
| GTIN Code | 084041096482 |
| Color | Black |
| Sold in Quantity | Each |
