|
#97016027
Eagle Mini Sprint Outlaw Fuel Tank Weld Tab
$7.99
/each
In Stock
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Share
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicySpeedway Motors 97016027 Details
Speedway Motors 97016027 Details
- Eliminates fighting tank alignment
- Use brackets and sliding tank washers for easy fuel cell alignment
Speedway Motors 97016027 Specifications
Speedway Motors 97016027 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 97016027 |
| Brand | Speedway Motors |
| GENERAL | |
| Overall Length | 3.77" |
| Overall Width | 1.36" |
| Material Thickness | .05" |
| Material Type | Steel |
| Finish | Natural |
| Sold in Quantity | Each |
