|
#38801129
Gotta Show 343105 Stainless Braided A/C Hose Kit
- High-quality stainless steel braided hose for maximum durability and aesthetic appeal
- All fittings are made from aircraft-grade stainless steel and hand-polished to a mirror finish, ensuring both durability and a polished look
- (1) #10 90-degree fitting, (1) 90-degree fitting with service port
$736.99
/kit
In Stock
Order soon, only 1 left in stock!
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Share
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Universal Fit, 12" Overall Length, 12" Hose Length
- High-quality stainless steel braided hose for maximum durability and aesthetic appeal
- All fittings are made from aircraft-grade stainless steel and hand-polished to a mirror finish, ensuring both durability and a polished look
- (1) #10 90-degree fitting, (1) 90-degree fitting with service port
- (1) #8 90-degree fitting with service port, (1) 45-degree fitting
- (3) #6 90-degree fittings, (1) 45-degree fitting
Key Specs
| MFG. Part # | 343105 |
| Overall Length | 12" |
| Hose Length | 12" |
| A/C Line Material | Stainless Steel |
| A/C Line Finish | Natural |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Quick and Easy Returns
Return PolicyGotta Show 343105 Details
Gotta Show 343105 Details
This Stainless Steel Braided Air Conditioning Hose Kit provides premium components for durable and efficient A/C installation. Designed for high-quality performance, this kit includes everything needed for a professional, sleek setup and is compatible only with Gotta Show stainless steel braided hoses.
- High-quality stainless steel braided hose for maximum durability and aesthetic appeal
- All fittings are made from aircraft-grade stainless steel and hand-polished to a mirror finish, ensuring both durability and a polished look
- (1) #10 90-degree fitting, (1) 90-degree fitting with service port
- (1) #8 90-degree fitting with service port, (1) 45-degree fitting
- (3) #6 90-degree fittings, (1) 45-degree fitting
Gotta Show 343105 Specifications
Gotta Show 343105 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 343105 |
| Brand | Gotta Show |
| Overall Length | 12" |
| Hose Length | 12" |
| A/C Line Material | Stainless Steel |
| A/C Line Finish | Natural |
| Hardware Included | No |
| Fittings Included | Yes |
| GENERAL | |
| Sold in Quantity | Kit |
