-76%
-76%
|
#97065012
Henchcraft® Mini Sprint 2011-Up Aluminum Dash
- Closeout
- This is a closeout garage sale item. This is a new item in factory packaging we will no longer be carrying or stocking
$12.27
/each
In Stock
$52.99
Save $40.72
Order soon, only 2 left in stock!
This is a closeout garage sale item. This is a new item in factory packaging we will no longer be carrying or stocking.
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Micro Sprint, Mini Sprint, 20.75" Overall Length
- Closeout
- This is a closeout garage sale item. This is a new item in factory packaging we will no longer be carrying or stocking
Need To Know
Need help?
855.313.9176Ineligible for Return
Contains items that cannot be returned
Speedway Motors 97065012 Details
Speedway Motors 97065012 Details
New from Henchcraft® Chassis, these aluminum dash panels are for use on mini Sprint 1000cc chassis. They are designed to optimize gauge visibility and are predrilled for your instruments and gauges.
- Optimizes gauge visibility
- Predrilled for instruments
- Quality aluminum construction
- For use on Henchraft® mini Sprint chassis
Speedway Motors 97065012 Specifications
Speedway Motors 97065012 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 97065012 |
| Brand | Speedway Motors |
| Garage Sale Type | Closeout |
| GENERAL | |
| Overall Length | 20.75" |
| Overall Width | 22.50" |
| Material Thickness | .04" |
| Material Type | Aluminum |
| Finish | Natural |
| Sold in Quantity | Each |
