-13%
-13%
|
#UP221392
67-72 6 GAUGE 5" SPEEDO/TAC
- Blemished
- Item has cosmetic imperfections such as scuffs, dents, bends, or similar marks. The item functions as originally intended but is discounted due to these blemishes. Please review the photos and description for more information
$181.99
/each
In Stock
$210.99
Save $29.00
Order soon, only 1 left in stock!
Item has cosmetic imperfections such as scuffs, dents, bends, or similar marks. The item functions as originally intended but is discounted due to these blemishes. Please review the photos and description for more information.
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
67-72 Chevy, 67-72 GMC, Aluminum, Polished
- Blemished
- Item has cosmetic imperfections such as scuffs, dents, bends, or similar marks. The item functions as originally intended but is discounted due to these blemishes. Please review the photos and description for more information
Key Specs
| MFG. Part # | 91140092 |
| Brand | Speedway Motors |
| Garage Sale Type | Blemished |
| Material Type | Aluminum |
| Finish | Polished |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Ineligible for Return
Contains items that cannot be returned
Speedway Motors 91140092 Details
Speedway Motors 91140092 Details

This is Garage Sale priced because it is an open box item and returned. PART IS SCRATCHED/SCUFFED. INSTALLATION MARKS FROM PREVIOUS CUSTOMER ATTEMPT AT INSTALL
NO WARRANTY, NO RETURNS ON GARAGE SALE ITEMS
Upgrade that dash in your classic Chevy Truck with this Aluminum 6 Gauge Panel. Panel features an aluminum construction and a nice polished finish. Includes 5 inch diameter holes for speedometer/tachometer, and four 2-1/16 inch diameter holes for auxiliary gauges. Fits 1967-72 Chevy Trucks.
- Aluminum construction
- Polished finish
- (2) 5" diameter gauge hole
- (4) 2-1/16" diameter auxiliary gauge hole
- Hardware included
- Fits 1967-72 Chevy Trucks
- Sold each
Speedway Motors 91140092 Specifications
Speedway Motors 91140092 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 91140092 |
| Brand | Speedway Motors |
| Garage Sale Type | Blemished |
| Material Type | Aluminum |
| Finish | Polished |
| GENERAL | |
| Speedometer Hole Diameter | 5" |
| Tachometer Hole Diameter | 5" |
| Auxiliary Gauge Hole Diameter | 2.06" |
| Gauge Quantity | 6 |
| Overall Width | 21-3/4 |
| Overall Height | 8-7/8 |
| Sold in Quantity | Each |
| Includes Mounting Bracket(s) | No |
| Hardware Included | Yes |
Ratings & Reviews
Ratings & Reviews
Fitment
Fitment
1969-1972 Chevy Blazer
1967-1972 Chevy C10
1967 Chevy C10 Panel
1967-1972 Chevy C10 Suburban
1967-1972 Chevy C20
1967 Chevy C20 Panel
1967-1972 Chevy C20 Suburban
1967-1972 Chevy C30
1967-1972 Chevy K10
1967-1972 Chevy K10 Suburban
1967-1972 Chevy K20
1967 Chevy K20 Panel
1967-1972 Chevy K20 Suburban
1968-1972 Chevy K30
1967 Chevy Suburban
1967-1972 GMC C15/C1500 Pickup
1968-1972 GMC C15/C1500 Suburban
1967-1972 GMC C25/C2500 Pickup
1968-1972 GMC C25/C2500 Suburban
1967-1972 GMC C35/C3500 Pickup
1970-1972 GMC Jimmy
1967-1972 GMC K15/K1500 Pickup
1967-1972 GMC K15/K1500 Suburban
1967-1972 GMC K25/K2500 Pickup
1968-1972 GMC K25/K2500 Suburban
1967-1972 GMC K35/K3500 Pickup
1967 GMC Suburban

