-27%
-27%
|
#6175004
Air Suspension Tubing Compression Union, 3/8 Inch Tube Fitting
- Discontinued
- Item is new and in unused condition. This product will no longer be stocked by Speedway Motors
$6.49
/each
In Stock
$8.99
Save $2.50
Item is new and in unused condition. This product will no longer be stocked by Speedway Motors.
Quantity
Need Help? Call to Order
Add to a list
Select a vehicle to verify Fitment
Select Vehicle
Product Summary
Universal Fit, 2.04" Overall Length, Straight Angle
- Discontinued
- Item is new and in unused condition. This product will no longer be stocked by Speedway Motors
Key Specs
| MFG. Part # | 6175004 |
| Garage Sale Type | Discontinued |
| Overall Length | 2.04" |
| Angle | Straight |
| Fitting End A | 3/8" Tube |
Need To Know
Need help?
855.313.9176Ineligible for Return
Contains items that cannot be returned
Speedway Motors 6175004 Details
Speedway Motors 6175004 Details

This is Garage Sale priced because it is a discontinued part that we are not stocking anymore.
NO WARRANTY, NO RETURNS ON GARAGE SALE ITEMS
Air Suspension Tubing compression Unions feature solid brass construction and 3/8 inch outside diameter ends.
- Brass construction
- Straight angle
- 2.04 inch length
- 3/8 inch fitting end A
- 3/8 inch fitting end B
Speedway Motors 6175004 Specifications
Speedway Motors 6175004 Specifications
| KEY SPECS | |
|---|---|
| MFG. Part # | 6175004 |
| Brand | Speedway Motors |
| Garage Sale Type | Discontinued |
| Overall Length | 2.04" |
| Angle | Straight |
| Fitting End A | 3/8" Tube |
| Fitting End B | 3/8" Tube |
| Material Type | Brass |
| Fitting Attachment 1 | Compression |
| Fitting Attachment 2 | Compression |
| GENERAL | |
| Sold in Quantity | Each |
Ratings & Reviews
5
1 Review
Ratings & Reviews
5
1 Review
5
1 reviews
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Filter by Ratings
Great Product
5.0
a month ago
Quick Nik
Anderson,SC
Verified
worked great to connect air line
Would Recommend
Showing 1 of 1 reviews
